„Przerwa na czytanie”, to akcja czytelnicza, której celem jest pokazanie, że czytanie jest atrakcyjną rozrywką, może integrować całe społeczności, a tym samym dawać radość i zadowolenie. W tym roku nie było oficjalnych ogólnopolskich obchodów „Przerwy na czytanie”, mimo to wiele instytucji oświatowych przystąpiło do organizacji wydarzenia z uwagi na jego dużą popularność. W naszej szkole akcja „Przerwa na czytanie” odbyła się 5 grudnia .
"Przerwa na czytanie"
- 7
"Serce za odwagę"
Nasza szkoła już po raz drugi berze udział w akcji "Serce za odwagę"
W tym roku kartki dla weteranów II wojny światowej przygotowali uczniowie klas I i III. W ten sposób chcieliśmy podziękować tym, którzy włączyli, abyśmy my mogli teraz uczyć się i bawić w WOLNEJ POLSCE
Tydzień Życzliwości
Od 18 do 22 listopada w naszej szkole odbył się Tydzień Życzliwości
Wszystkie klasy starały się jak najlepiej zachowywać na lekcjach. Częściej niż zwykle używali zwrotów grzecznościowych i słów "dzień dobry", "do widzenia".
Uczniowie zbierali żywność dla osób potrzebujących.
Odbył się też quiz wiedzy z zakresu savoir-vivre, podczas którego przypomnieliśmy zasady prawidłowego zachowania się przy stole , jak wygląda strój galowy oraz w jakich godzinach wypada do kogoś dzwonić .
Konkurs odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII. Najżyczliwsze okazały się klasy I i VI. Zwycięskie klasy otrzymały voucher do Fundacja Pałac Bojadła słodkie małe co nieco
Oprócz tego odbyły się również wybory na Króla i Królowa życzliwości. Którymi zostali, w klasach młodszych l, Maja S. (z klasy II) i Teodor (z klasy III), natomiast w klasach starszych Hanna (z klasy VIII) i Bartek P. (z klasy V). Nasi zwycięscy otrzymali korony, esteci i piękne koce, które mogą służyć, jako królewskie peleryny
Oby życzliwość i kulturalne zachowanie towarzyszyły nam na co dzień
Narodowe Czytanie 2024- podziękowanie za udział
Nasza Szkoła otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy oficjalne podziękowanie za udział w 13 edycji Narodowego Czytania.
Wraz z podziękowaniem dostaliśmy też okolicznościowy egzemplarz „Kordiana” Juliusza Słowackiego.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali tę akcję i brali w niej udział.
Spotkanie z wojskiem
Spotkanie z Wojskiem – Edukacja z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii
Dziś uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spotkaniu z żołnierzami 5 Lubuskiego Pułku Artylerii im. generała artylerii koronnej Marcina Kątskiego z Sulechowa w ramach programu "Edukacja z Wojskiem".
Celem zajęć było podniesienie świadomości dzieci w obszarze bezpieczeństwa i obronności, a także nauka praktycznych umiejętności i nawyków przydatnych w sytuacjach kryzysowych. Dzięki interesującym pokazom oraz warsztatom, uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w nagłych zdarzeniach oraz poznali podstawy pierwszej pomocy.
Serdecznie dziękujemy żołnierzom za cenne lekcje, profesjonalizm i inspirację!
6
Mikołaj już Was obserwuje!
Dziś w naszej szkole było naprawdę magicznie! Przedszkolaki wyruszyły na wyjątkową misję – szukały Świętego Mikołaja! Podczas wspólnej zabawy dotarły do budynku szkoły, a ich radosne okrzyki i śmiech wypełniły każdy korytarz.
Czy udało im się znaleźć Mikołaja? Oczywiście
Mikołaj już Was obserwuje!
Czy byliście grzeczni w tym roku? Święty Mikołaj podgląda Wasze dobre uczynki i przygotowuje prezenty na 6 grudnia!
Pamiętajcie, żeby każdego dnia być życzliwym i pomocnym – kto wie, może właśnie dzięki temu znajdziecie wyjątkowy prezent
Czekamy z niecierpliwością na wizytę Mikołaja
Mikołajki w GOK-u.
Dzisiaj nasze przedszkolaki miały zaszczyt wystąpić podczas zorganizowanych Mikołajek w Gminnym Ośrodku Kulturyw Bojadłach, pięknie śpiewając mikołajkowe piosenki.
Serdecznie dziękuję Paniom wychowawczyniom za ich zaangażowanie oraz przygotowanie dzieci do tego wyjątkowego występu.
Dzięki Waszej pracy dzieci mogły poczuć magię tego świątecznego dnia i sprawić radość wszystkim zgromadzonym.
To był niezapomniany moment!
Andrzejki w klasach I -III
- 11
Dzień Świątecznego Sweterka
Konkurs Wiedzy o Chorobach Cywilizacyjnych i drogach zakażenia.
- 1
W ostatnim tygodniu listopada wszyscy uczniowie z klas: 7a, 7b oraz 8 uczestniczyli w Konkursie wiedzy o Chorobach Cywilizacyjnych.
Znamy już zwycięzców- są nimi:
Kamińska Hanna, z klasy 8 - 1 miejsce,
Nadia i Lena Gmiąt z klasy 7b - 2 miejsce -ex aequo,
Eckert Jan , z klasy 7a - 3 miejsce,
Słowiński Kacper, Seredyński Michał z klasy 7b -4 miejsce-ex-auquo
oraz Wojtkowiak Michalina z klasy 7b - 5 miejsce.
Gratulujemy najwyższego wyniku, zachęcamy do pogłębienia swojej wiedzy, ponieważ w styczniu odbędzie się finał gminny tego konkursu.
Klasy 7 dodatkowo przygotowały i zaprezentowały podczas lekcji biologii informacje o wybranych chorobach cywilizacyjnych, tj: cukrzycy, otyłości, depresji, nadciśnieniu, miażdżycy, zaburzeniach odżywiania i uzależnieniach.
Plakaty, które wykonały mają zachęcać wszystkich uczniów do świadomych wyborów - uwzględniając zasady zdrowego odżywiania, spędzania wolnego czasu oraz zapobiegać szerzeniu się tych chorób.
To kolejne działanie w ramach SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE.
Wyniki konkursu: Ilustracja do jesiennego wiersza
- 1
Najpiękniejsze prace wykonali:
I miejsce- Paulina Łoś - klasa III
II miejsce - Zuzanna Kustosik klasa III
II miejsce- Wiktor Grudzień klasa I
III miejsce - Stanisław Marczenia klasa II
Wyrożnienia
Agata Latarowska klasa III
Maksymilian Królikowski klasa II
Maja Sterna klasa II
Hania Eckert klasa I
Teodor Rynek klasa III
Liliana Bartoszek klasa II
Julia Kochanowska - klasa I
Spotkanie z nauką.
Uczniowie klas II i III podczas interaktywnej wystawy "Naukobus" z Centrum Nauki Kopernik, która miała miejsce w Gminnym Domu Kultury w Kolsku
Dziękujemy za zaproszenie Zespół Edukacyjny Kolsko
21
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
- 6
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.
Nasze przedszkolaki miały okazję uczcić to święto razem ze swoim pluszowym misiem. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci poznały historię „Święta Pluszowego Misia", śpiewały piosenki o misiach, brały udział w zabawach ruchowych, oglądały książeczki o misiach i wykonywały piękne prace plastyczne. Obejrzały również teatrzyk kamishibai : „Mój przyjaciel pluszowy miś”. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły i były szczęśliwe kiedy mogły pokazać swoje maskotki koleżankom i kolegom z grupy.
Uroczysty apel i rozdanie nagród w naszej szkole.
- 14
Dziś w naszej szkole odbył się apel, podczas którego wyróżniliśmy uczniów za udział w licznych konkursach szkolnych. Nagrody zostały wręczone za:
Konkurs plastyczny „Kartka z kalendarza”
Konkurs z okazji Dnia Uśmiechu
„Kartka do Mikołaja Kopernika” – konkurs plastyczny
Jesienny konkurs z poezją- Ilustracja do jesiennego wiersza
Plastyczno-językowy konkurs „Angielskie Kaligramy”
Konkurs z okazji Tygodnia Życzliwości
Podczas apelu ogłoszono także królową i króla życzliwości:
Kategoria klas I-III:
Królowa: Maja Sterna
Król: Teodor Rynek
Kategoria klas IV-VIII:
Królowa: Hanna Kamińska
Król: Bartosz Piosik
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom! Wasz talent, zaangażowanie i pozytywna energia są inspiracją dla całej naszej społeczności.
Dziękujemy za tak liczny udział i już nie możemy się doczekać kolejnych szkolnych wyzwań!
Mój przyjaciel - Pluszowy Miś
25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiami przyłączyły się najmłodsze dzieci z naszej szkoły. Uczniowie klasy pierwszej obejrzeli teatrzyk kamishibai pt: "Mój przyjaciel pluszowy miś". Dzieci dowiedziały się również, że Misie są bohaterami wielu książek i bajek. Poznały historię Pluszowego Misia, jego święta oraz wykonywały prace plastyczne.
7
Światowy Dzień Pluszowego Misia
- 2
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Dzisiejszego dnia na zajęciach królowały misie: duże, małe, z włóczki, białe, rude czy brązowe.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
"Ściema 2.0, czyli pułapki Internetu " w naszej szkole!
Spektakl „Ściema 2.0, czyli pułapki Internetu” w naszej szkole!
Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Grupę T z Torunia. Spektakl „Ściema 2.0, czyli pułapki Internetu” poruszył ważne tematy, takie jak uzależnienia behawioralne, zagrożenia w sieci, zjawisko fake newsów oraz znaczenie zdrowego stylu życia.
Było to nie tylko pouczające, ale również inspirujące doświadczenie, które skłoniło nas do refleksji nad świadomym korzystaniem z Internetu.
Pamiętajmy – świadomy wybór to zdrowy wybór!
Gramy dla Biało-Czerwonej
6 listopada w ramach obchodów Święta Niepodległości uczciliśmy 11 Listopada na sportowo. Na lekcjach wychowania fizycznego rozegrane zostały turnieje sportowe pod hasłem "Gramy dla Biało- Czerwonej".
18
Pająków się nie boimy.
O stawonogach wiemy już bardzo dużo. Klasa 6 przygotowała piękne modele ich przedstawicieli. Zdecydowanie pająków już się nie boimy!!
Żyjmy zdrowo
W dniu 15.11.2024 r. uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjno- profilaktycznych pogłębiając swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów, zażywania narkotyków i picia alkoholu. Interesującą pogadankę przeprowadziły dla nas Panie z Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zielonej Górze . Zajęcia miały uświadomić młodzieży jak substancje psychoaktywne działają na nasze zmysły. Dla lepszego zrozumienia i zobrazowania zagrożeń wynikających z używania narkotyków czy alkoholu, uczniowie mieli możliwość założenia specyficznych okularów - narkogogli i alkogogli i mogli na własnej skórze sprawdzić, jak zmienia się świadomość i poruszanie pod wpływem alkoholu i narkotyków. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, że pokonanie prostego slalomu okazało się trudnym zadaniem. Użycie tego sprzętu dało im wiele do myślenia. Zaprezentowane alkogogle i narkogogle uświadomiły młodzieży, jak ogromne niebezpieczeństwo niosą za sobą używki i jakie mogą być tego konsekwencje.
Pracownicy szkoły mieli możliwość nauczyć się samobadania i wykrywania zmian chorobowych. Pamiętajmy, że profilaktyka to najskuteczniejsza broń w walce z chorobą nowotworową.
Archiwum Aktualności