POKAZ TALENTÓW
- 13
Spotkanie klasowe przy ognisku- VIb
- 6
Wycieczka rowerowa klasy IV
- 3
Wycieczka do Wrocławia
- 9
10 czerwca uczniowie klas II, IV, V i VIa byli na wspaniałej wycieczce we Wrocławiu. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie nam w pamięci. Mieliśmy okazję zwiedzić rynek stolicy Dolnego Śląska. Idąc w kierunku Starego Miasta szukaliśmy krasnali, które są porozrzucane po całym Wrocławiu. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz, który wygląda jak domek z piernika zachwyciły wszystkich. Odwiedziliśmy również Hydropolis, w centrum wiedzy o wodzie zwiedziliśmy 7 stref tematycznych. Model Ziemi 360°, batyskaf w skali 1:1, symulator śniegu czy drukarka wywarły na nas ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się do budynku Sky Tower gdzie na 2 piętrze mieści się wystawa budowli z klocków LEGO. Co tu dużo pisać - to nasz świat! Wielki Mur Chiński, Luwr, Mount Rushmore, Minionki czy obrazy Pablo Picasso to tylko nieliczne z eksponatów które można podziwiać. Oczywiście nie obyło się bez wizyty w McDonald's oraz w krainie słodkości Sweet Factory Store. Wycieczka dostarczyła nam niesamowitych wrażeń. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów późnym wieczorem.
Spływ kajakowy klasy 8.
- 7
5 czerwca klasa 8 wraz zwychowawczynią, opiekunami i rodzicami udała się na piękną przyrodniczą wycieczkę. W naturalnej przestrzeni życia ptaków, ryb, płazów i innych organizmów wyruszyli kajakami Obrzycą z Kargowej do Podlegórza. Pogoda dopisała, wrażenia niecodzienne, mile spędzony czas i fajna przygoda;tak krótko można opisać tę wycieczkę. Pobyt wśród bujnej roślinności i kontakt z naturą to super terapia na wszystko!
Ogólnopolskie Wybory Książek
- 29
Uczniowie wybrali ulubione książki
Uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach 3 czerwca wzięli udział w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek i wybrali książki, które najbardziej podobały im się w ostatnim czasie.
Akcja ma na celu zbadanie prawdziwych preferencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie z klas I-III wybrali następujące książki: Cukierku, Ty Łobuzie, Sposób na Elfa, Kicia Kocia, seria Czytam Sobie i Zaopiekuj się mną. Najciekawsze książki według uczniów klas IV-VI to Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Dziennik Cwaniaczka, Mikołajek a w klasach VI-VIII najchętniej czytano: Moje życie z Walterami,11 papierowych serc, Tego lata stałam się piękna, Zwiadowcy .
Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja organizowana przez branżowy miesięcznik „Biblioteka w Szkole” wraz ze środowiskiem bibliotek z całej Polski. W pierwszej edycji z 2015 r. wzięło udział ponad 450 tys. uczniów. W wyniku wyborów zostanie opublikowana lista ulubionych książek dzieci i młodzieży z całej Polski.
Wyniki będą dostępne na stronie www.wyboryksiazek.pl
Tam, gdzie panowie chodzą w "spódniczkach"
Wczoraj klasy 1-3 miały przyjemność wziąć udział w ostatnim już w tym roku koncercie Lubuskie Biuro Koncertowe. Tym razem muzycy zabrali nas do miejsca, gdzie mężczyźni chodzą w "spódniczkach" i zaprezentowali nam brzmieniem nietypowych instrumentów - dud celtyckich i dud szkockich. To była niezwykła muzyczna podróż
Cała Polska czyta dzieciom
- 31
W tym roku kampania czytelnicza:Cała Polska czyta dzieciom odbyła się pod hasłem: Porozmawiajmy o książkach Tygrysie! Uczniowie klasy VII przygotowali i przedstawili fragment książki:" Chatka Puchatka" A. A. Milne.Następnie uczniowie rysowali bohaterów książki i wykonali makiety Stumilowego Lasu. Zajęcia czytelnicze zostały przeprowadzone w klasach 1-3 oraz wszystkich grupach przedszkolnych.
Wiosenne konkursy czytelnicze
- 2
W miesiącu maju i czerwcu w naszej szkole odbyły się konkursy czytelnicze i plastyczne dla chętnych uczniów. Uczniowie z klas IV – VIII mogli uczestniczyć w konkursach z książek : „Harry Potter i więzień Azkabanu” i „Hobbit” . W Każdym z tych konkursów uczestniczyło ponad 20 uczniów. Konkursy składały się z dwóch etapów. Pierwszy pisemny etap wyłaniał 10 najlepszych uczestników, którzy rywalizowali w teleturnieju : ”Jeden z dziesięciu”.
Wyniki konkursu z książki: ”Harry Potter i więzień Azkabanu”
I miejsce- Jessika Dyląg z klasy VIII
II miejsce - Wojciech Szczepankiewicz z klasy V
III miejsce - Szymon Rypuła z klasy IV
Wyniki konkursu z książki: ”Hobbit”
I miejsce - Wojciech Szczepankiewicz z klasy V
II miejsce – Kacper Słowiński z klasy VIb
III miejsce – Zuzanna Piotrowska z klasy VIb
Dzieci z klasy II i III mogły wziąć udział w konkursie z książki: „Kubuś Puchatek”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 16 uczniów.
Oto wyniki:
I miejsce – Anna Blitek z klasy III
II miejsce- Ewa Kondratowicz z klasy III
III miejsce- Agata Latarowska z klasy II
III miejsce- Paulina Łoś z klasy II
Uczniowie klasy I uczestniczyli w konkursie plastycznym na najpiękniejszą zakładkę do książki.
I miejsce – Elwira Augustyniak
II miejsce- Beniamin Haczela
III miejsce – Maja Sterna
III miejsce Alicja Kościelniak.
Uczniowie, którzy w swojej kategorii zajęli I miejsce otrzymali nagrody książkowe, pozostałe wyróżnione osoby otrzymały drobne upominki i dyplomy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach już w nowym roku szkolnym.
Pasowanie na czytelnika
- 24
W tym roku Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej przygotowali uczniowie klasy IV. Były zabawy, konkursy,wierszyki, zagadki związane z książką i biblioteką. Uczniowie przygotowali przedstawienie baśni: "Ballada o znudzonej królewnie". Na zakończenie obyło się uroczyste pasowanie na czytelników, a pani Dyrektor Beata Gajdzicka wręczyła wszystkim pierwszakom pamiątkowe książeczki.
Realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Biblioteka Szkoły Podstawowej w Bojadłach otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 kwotę 4000,00zł na zakup książek dla dzieci, realizację działań promujących czytelnictwo i wyposażenie biblioteki. Wkład własny organu prowadzącego to 1000, 00 zł.
W czasie realizacji programu zostaną w szkole przeprowadzone projekty, imprezy, konkursy promujące książkę i czytelnictwo.
DZIEŃ DZIECKA
- 22
Najważniejszy jest uśmiech dziecka, a organizacja dzisiejszego Dnia Dziecka była dla nas czymś wyjątkowym! Każde z naszych dzieci mogło znaleźć wśród zorganizowanych stacji coś przyjemnego , były konkursy, joga w parku, łamigłówki w pałacu, zabawy z książką, tańce, dmuchańce, rozgrywki sportowe, balony, wata cukrowa, lody, pieczone kiełbaski, tatuaże, kolorowe pasemka i wiele wiele innych...Na koniec rozegraliśmy mecz siatkówki pomiędzy uczniami i pracownikami
Błysk w oczach dzieci jest największą nagrodą!
Konkurs Ortograficzny „ Mistrz Ortografii” - rozstrzygnięty !
- 5
Konkurs Ortograficzny „ Mistrz Ortografii” - rozstrzygnięty !
Konkurs ortograficzny dla uczniów klas II- VIII należy do naszej szkolnej tradycji.
Po eliminacjach klasowych do konkursu przystąpiły dwuosobowe delegacje z poszczególnych klas szkół w Klenicy i Bojadłach. W drugim etapie konkursu uczniowie zmagali się z testami ortograficznymi dostosowanymi do ich kategorii wiekowej.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących Mistrzów Ortografii:
Klasy II-III
I miejsce
Ewa Dzioch Klenica
II miejsce
Michał Wojtkowiak Bojadła
III miejsce
Paulina Łoś Bojadła
Klasy IV-VI
I miejsce
Anna Utkowska Bojadła
II miejsce
Szymon Cepowski Bojadła
III miejsce
Lena Gola Klenica
Klasy VII-VIII
I miejsce
Krystian Levitchi Klenica
II miejsce
Filip Zielonka Klenica
III miejsce
Hanna Kamińska Bojadła
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów
Konkurs odbył się w Gminny Ośrodek Kultury w Bojadłach Dziękujemy
Finał Lubuskiego Konkursu BRD
17 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Kargowej rozstrzygnięty został etap wojewódzki Lubuskiego Konkursu BRD 2023/2024. 37 uczniów szkół podstawowych woj. lubuskiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki spośród ok. 7 000 uczestników konkursu, rywalizowało o tytuł laureata bądź finalisty Lubuskiego Konkursu BRD 2023/2024.
W ścisłym finale znalazło się rodzeństwo - Julia i Barłomiej Mozolewscy, którzy wypadli rewelacyjnie, Julia zajęła 5 miejsce i uzyskała tytuł laureatki, natomiast Bartek zajął miejsce 35 i uzyskał tytuł finalisty. Jesteśmy bardzo dumni z ich osiągnięć, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szczegóły i fotorelacja w linku poniżej.
Lekcja chemii o mydłach.
- 4
29 kwietnia, uczniowie klasy 8, na lekcji chemii; udali się do zaprzyjaźnionej pani Kosmetolog-Beaty Kownackiej, która w Wiejskim Ogrodzie spa przeprowadziła warsztaty mydlarskie. Odbył się pokaz wykonania mydła sodowego z udziałem masła shea, oleju kokosowego, oleju pomace, wody oraz wodorotlenku sodu. Potem uczniowie sami wykonywali mydełka glicerynowe, które potem zabrali do domu wraz zpraktycznymi umiejetnościami, jak powstaje mydło-pochodne węglowodorów.
Światowy Dzień Ziemi
W Światowym Dniu Ziemi uczniowie klasy VII przybliżyli nam problemy naszej planety, w krótkim programie artystycznym. Wcześniej pracowali nad rozwiązaniem ekologicznych łamigłówek i wykonywali plakaty ekologiczne. Potem udali się klasami na sprzątanie najbliższej okolicy. Niech nasza planeta-Ziemia służy nam i następnym pokoleniom jak najdłużej.
9
Program PROJEKTOR
W naszej szkole odbywają się warsztaty w ramach programu PROJEKTOR.
Nauczycielka informatyki, pani Zofia Jeż , nawiązała współpracę z Zespołem „Projektor”. Warunkiem przystąpienia szkoły do projektu, było odbycie przez nauczycieli szkoleń m.in. : działanie w Internecie, ochrona planety, relacje społeczne, IT for SHT.
Cele Warsztatów z PROJEKTOREM to: kształtowanie i wzmacnianie u dzieci i studentów postawy prospołecznej i obywatelskiej; rozwijanie u dzieci kompetencji komunikacji, krytycznego myślenia, kreatywności i współpracy poprzez dyskusję, pracę w zespołach, poszukiwanie rozwiązań i ich wdrażanie w najbliższym otoczeniu.
Warsztaty z PROJEKTOREM to zajęcia edukacyjne prowadzone przez studentów-wolontariuszy. Zajęcia odnoszą się do aktywności obywatelskiej realizowanej w jednym z trzech obszarów tematycznych: ochrony planety, działań w Internecie lub relacji społecznych.
Studenci pracują z grupami metodą projektową. Dzieci wspólnie z wolontariuszami tworzą koncepcje własnych mikroprojektów na rzecz lokalnej społeczności (klasy/szkoły/wsi/). Program Projektor inicjuje spotkania studentów w małych miejscowościach. Przez nowe doświadczenia u uczniów rozwijane są poczucie sprawczości i odpowiedzialności społecznej. Dzisiejsza tematyka warsztatów to „Aktywność obywatelska”.
Podczas warsztatów, realizowana jest podstawa programowa w sposób integrujący wiedzę i umiejętności z nowoczesnymi metodami pedagogicznymi.
Warsztaty, które odbyły się dzisiaj w naszej szkole, poprowadził rewelacyjnie Luka Staniak student UAM w Poznaniu.
6
Oto zachęta do przeczytania nowego e-Booka „Karta rowerowa dla każdego”
Jeśli jesteś rowerzystą lub planujesz wkrótce rozpocząć jazdę na rowerze, koniecznie zapoznaj się z nowym e-Bookiem „Karta rowerowa dla każdego”. To kompletny przewodnik, który pomoże Ci zdobyć niezbędną wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Dowiesz się, jak prawidłowo interpretować znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz poznasz podstawowe zasady ruchu rowerowego. E-Book zawiera również praktyczne wskazówki dotyczące wyposażenia roweru i ubioru rowerzysty. Niezależnie od Twojego doświadczenia w jeździe na rowerze, ta publikacja okaże się nieocenioną pomocą, która zwiększy Twoje bezpieczeństwo na drodze. Sięgnij po „Kartę rowerową dla każdego” i stań się świadomym, odpowiedzialnym rowerzystą!
Link do e-booka poniżej.
PIKNIK " JESTEŚMY EKO-logiczni"
Już w najbliższy piątek - 5 kwietnia - odbędzie się w naszej szkole Piknik " Jesteśmy EKO-logiczni" , który jest częścią realizowanego w naszej szkole Programu " Czyste Powietrze". Szczegóły na plakacie.
Serdecznie zapraszamy!
RATUJ DZIECI PRZED TELEFONAMI !
Poniżej cytujemy treść listu otrzymanego z Instytutu Spraw Obywatelskich:
"Instytut Spraw Obywatelskich apeluje o ostrożne podejście do cyfryzacji, zwłaszcza o bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych przez dzieci oraz młodzież w domach i szkołach. „Ratuj dzieci przed telefonami!" to najnowsza akcja Instytutu, o której szeroko informują ogólnopolskie media.
Zależy nam na tym, aby stworzyć w szkołach przestrzeń wolną od cyfrowego przebodźcowania. Dlatego wystosowaliśmy list otwarty do Minister Edukacji Barbary Nowackiej i Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego z apelem o wprowadzenie jednolitych zasad higieny cyfrowej dotyczących używania telefonów komórkowych i innych indywidualnych urządzeń cyfrowych w szkołach".
Zachęcamy Państwa do:
-
Podpisywania i udostępniania dalej petycji „Ratuj dzieci przed telefonami!":https://instytutsprawobywatelskich.pl/ratuj-dzieci-przed-telefonami/.
-
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie