W naszej szkole trwają obchody Tygodnia zdrowia.Wśród działań znalazły się między innymi: Dzień Zdrowego Śniadania
W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali Zdrową Śniadaniówkę. Mogli ją zaprezentować.Były imponujące!!
W naszej szkole trwają obchody Tygodnia zdrowia.Wśród działań znalazły się między innymi: Dzień Zdrowego Śniadania
W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali Zdrową Śniadaniówkę. Mogli ją zaprezentować.Były imponujące!!
Ostatnia w tym roku;TERENOWA Droga Krzyżowa....już za nami.
W naszej szkolnej świetlicy odbywają się regularne zajęcia plastyczne, które rozwijają kreatywność i zdolności manualne uczniów.
W tym tygodniu dzieci wykonały wiosenne dekoracje,piękne pisanki zajączki.
Dziś nasi uczniowie spędzają wyjątkowy dzień w Warszawie – w Sejmie RP.
Mamy zaszczyt uczestniczyć w konferencji poświęconej mądremu pomaganiu i dzieleniu się dobrem. To niezwykła okazja do refleksji, inspiracji i spotkania z ludźmi, którzy swoją codziennością zmieniają świat na lepszy.
W dniu 2 kwietnia odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojadłach gminne eliminacje Lubuskich Konfrontacji Artystycznych - RECYTACJA 2025.
Nominacje do etapu powiatowego otrzymali:
w kategorii wiekowej klas I-III
- Pola Gawęda
- Anna Duszyńska
w kategorii wiekowej klas IV- VI
- Maja Nikon
w kategorii wiekowej klas VII- VIII
- Michalina Leśniak
Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie powiatowym.
"Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód.
Przez takie rzeczy można się spóźnić na obiad."
J. R. R. Tolkien
Co roku 25 marca obchodzimy Dzień Czytania Tolkiena. Jest to święto fanów literatury tolkienowskiej i fantastycznej. 25 marca, to bardzo ważny dzień w Śródziemiu - świecie stworzonym przez J. R. R. Tolkiena. Jest to dzień, w którym nastąpił upadek Saurona i tym samym zakończyła się Wojna o Pierścień, a Śródziemie pokonało mroczne siły. My też obchodziliśmy ten dzień w naszej szkole chętni uczniowie czytali fragmenty książek Tolkiena koleżankom i kolegom.
Trzecia edycja akcji "Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach" dobiegła końca, a w tym roku inicjatywa po raz pierwszy miała zasięg ogólnopolski.
Do happeningu przyłączyło się niemal 250 szkół z 9 województw, tworząc symboliczny łańcuch z papierowych skarpet o łącznej długości ponad 22 tysięcy metrów.
Nasza szkoła, tak jak w zeszłym roku, aktywnie włączyła się do trzeciej edycji realizowanego przez ODN w Zielonej Górze, Radę Studentów z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze Ogólnopolskiego Happeningu Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach. Wydarzenie to zorganizowano z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który przypada 21 marca. Symbolem tego dnia są dwie różne, kolorowe skarpetki.
Podczas zajęć wykonaliśmy różnymi technikami aż 554 skarpetki, które stworzyły wyjątkowy łańcuch o długości 138 metrów. Udekorował on przedszkole i szkołę. Wykonany skarpetkowy łańcuch to symbol naszej solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich opiekunami. To również nasz wkład w ustanawianie rekordu Polski i świata na najdłuższy łańcuch kolorowych skarpetek.
Razem stworzyliśmy łańcuch dobra, a jak powiedział Albert Schweitzer "Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli".
Wielkie brawa dla uczniów naszej szkoły!
Nasza szkoła bierze udział
w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym z okazji Dnia Ziemi! Uczniowie napiszą LIST DO ZIEMI, który wysłany zostanie do przydzielonej szkoły. My również otrzymamy taki list od innej szkoły.
Rekolejcyjny Dzień Skupienia w naszej szkole...uczniowie tworzą piękne wielkanocne palmy.
W dniu 24.03.2025r w Urząd Gminy Bojadła Wójt Gminy Bojadła wraz z Sekretarzem Gminy oraz Dyrektorem Zespołu Edukacyjnego w Bojadlach wręczyli najzdolniejszym uczniom stypendia naukowe.
Dziś w świetlicy szkolnej uczniowie od samego rana ćwiczyły rączki, wypychając kolorowe zwierzątka. To nie tylko świetna zabawa, ale też doskonały trening małej motoryki! Uśmiechy na twarzach mówią wszystko – taki start dnia to my lubimy!
Dziękujemy sponsorom za cudowne zwierzątka, które sprawiły uczniom tyle radości!
21 marca w Zespół Edukacyjny w Trzebiechowie odbył się Wiosenny Turniej Piłki Nożnej chłopców. W zawodach rywalizowały ze sobą cztery drużyny. Dwie drużyny z Trzebiechowa, drużyna z Przytoku oraz drużyna z Bojadeł pod opieką Pana Piotra Brudera.
Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze i zajęli I miejsce.
Szczególne gratulacje dla Karol Rynek, który zdobył najwięcej bramek w turnieju i otrzymał tytuł króla strzelców.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za wspaniałe emocje!
20 marca w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Wiosny. Było to niezwykłe wydarzenie pełne magii, zabawy i kreatywnych wyzwań!
Organizatorem tego dnia była Pani Oliwia Szymczak wraz z klasą 8. Wszyscy włożyli wiele pracy i zaangażowania w przygotowanie atrakcji dla całej społeczności szkolnej.
Oficjalnego otwarcia dokonał sam Pan Kleks, który humorystyczną przemową wprowadził wszystkich w bajkowy klimat. Następnie, zgodnie z tradycją Akademii, wszyscy wspólnie wykonali taniec Ady Niezgódki.
Po rozpoczęciu uczniowie wyruszyli na magiczną przygodę. Kierując się mapą, mogli odnaleźć i wykonać fantazyjne zadania. W nagrodę za włożony wysiłek otrzymywali kolorowe piegi.
Uczniowie tworzyli wiosenne plakaty, prowadzili eksperymenty w laboratorium, uczestniczyli w kleksowej sztafecie przygód, poszukiwali guzika Mateusza oraz uczestniczyli w magicznych kalamburach.
Po wyczerpujących konkurencjach uczniowie odpoczywali, raczyli się pysznymi kiełbaskami i robili pamiątkowe zdjęcia.
Dzień Wiosny w naszej szkole okazał się prawdziwą podróżą do świata wyobraźni i kreatywności. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie, a radosne uśmiechy na twarzach były najlepszym dowodem na to, że magia Akademii Pana Kleksa na chwilę ożyła w naszych szkolnych murach!
Serdecznie dziękuję za ogromne wsparcie w organizacji tego wydarzenia.
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji.
To wydarzenie promujące poezję oraz zachęcające do publikowania i czytania wierszy.
W naszej szkole również postanowiliśmy przyłączyć się do tych obchodów. Uczniowie klas 4-8 zmierzyli się z wierszami naszych polskich poetów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ten czas refleksji, wzruszeń i radości.
Z tej okazji uczniowie i uczennice przenieśli się do zielonej Irlandii
Poznali historię św. Patryka oraz symbolikę tego święta - nie zabrakło kreatywnych zadań, a nawet zielonych przekąsek!
Pan Sławomir Kaczmarek animator kultury z Gminny Ośrodek Kultury w Bojadłach, poprowadził warsztaty recytatorskie dla uczniów z klas IV- VIII. Warsztaty przygotowały dzieci do recytacji wierszy, na Spotkanie z Poezją z okazji Światowego Dnia Poezji. Dziękujemy!
14 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi (π) – stałej matematycznej, która od starożytności fascynuje ludzi. Już Babilończycy zauważyli, że stosunek obwodu koła do jego średnicy jest wartością stałą, choć początkowo przyjmowali, że wynosi on w przybliżeniu .
W naszej szkole pierwsze obchody Dnia Liczby Pi odbyły się 13 marca 2025 roku i były pełne matematycznych wyzwań oraz dobrej zabawy! Uczniowie klas 6–8 z entuzjazmem wzięli udział w różnych aktywnościach – od mierzenia obwodów i średnic kół po sprawdzanie dokładności wyliczeń. Nie zabrakło też kreatywnych wyzwań, takich jak PI-rebus , wypisywanie wyrazów z sylabą "PI" oraz rozwiązywanie quizów i testów o tej niezwykłej liczbie .
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej tradycji świętowania Dnia Liczby Pi!
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klenicy i uczniowie z Zespół Edukacyjny w Bojadłach zmierzyli swoje siły wykonując zadania praktyczne dotyczące znajomości chorób cywilizacyjnych. Konkurs wpisal się w realizacje zadań Szkoły Promującej Zdrowie.
Finaliści,to :Filip Zielonka z Szkoła Podstawowa w Klenicy , Michalina Wojtkowiak ze Szkoły Podstawowej w Bojadłach oraz Karolina Łoś ze Szkoły w Klenicy. Wszystkim Gratulujemy !!!
Uczestnicy konkursu zostali poczęstowani zdrowymi kanapkami wykonanymi przez młodszych kolegów z klasy 6 oraz owocowymi przysmakami.
Powered by aSc EduPage