Zbiórka dla zwierząt
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości i 50-tej rocznicy nadania imienia naszej szkole
- 30
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy dwie bardzo ważne uroczystości - Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 50 rocznicę nadania szkole im. Mikołaja Kopernika.
Świętowanie rozpoczęliśmy od przepięknej, wzruszającej akademia patriotycznej
Następnie została przywoła historia naszej szkoły oraz przybliżona postać naszego patrona - Mikołaja Kopernika
Po zakończonych występach w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojadłach, przeszliśmy do szkoły, gdzie została odsłonięta nowa pamiątkowa tablica upamiętniająca nadane imienia naszej szkole.
Dzień postaci z bajek
- 2
W naszej szkole obchodziliśmy radosny i kolorowy Dzień Postaci z Bajki! Uczniowie wcielili się w swoich ulubionych bohaterów – od klasycznych postaci z baśni, po postaci z najnowszych animacji. Korytarze szkoły zapełniły się wróżkami, książętami, superbohaterami i zwierzakami, tworząc magiczną atmosferę.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałe kostiumy
Mobilna Izba Regionalna w Bibliotece Publicznej
- 1
Z radością informujemy, że uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii regionalnej podczas wizyty w Bibliotece Gminnej w Bojadłach. Młodzież zwiedziła Mobilną Izbę Regionalną, odkrywając bogatą przeszłość naszego regionu i poznając unikalne eksponaty związane z historią lokalną. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie i stała się inspiracją do rozmów o dziedzictwie naszego obszaru.
Dziękujemy Pani Katarzynie Tomaszewskiej za gościnność i możliwość udziału w tak wartościowym wydarzeniu. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wystawy , aby poznać historię naszej małej ojczyzny
CodeWeek w naszej szkole
CodeWeek w naszej szkole
W październiku odbył się w Naszej Szkole konkurs „Kodowanie”. Przez dwa tygodnie uczniowie mogli rozwiązywać łamigłówki o różnym stopniu trudności.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności myślenia logicznego i analitycznego, koncentracji uwagi, wyobraźni oraz wnioskowania.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Najwyższe wyniki zostaną nagrodzone.
Wycieczka klasy II i III
- 12
Uczniowie klas II i III również skorzystali z dofinansowania "Podróże z klasą".
Wycieczka odbyła się 22-23 października. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Arkadego Fiedlera, następnie udaliśmy się do Rogalina, gdzie zobaczyliśmy piękny pałac oraz wielowiekowe dębyTego dnia ostatnim punktem naszej wycieczki był Zamek w Kórniku, w którym podobno straszy Biała Dama
Drugiego dnia przejechaliśmy do Poznania. A tam wykonując kolejne zadania gry miejskiej poznaliśmy historię tego niezwykłego miasta, a także zobaczyliśmy legendarne koziołki Następnie odwiedziliśmy Muzeum Rogalowe, gdzie uczniowe mogi asystować przy produkcji słynnych Rogali Świętomarcińskich Na koniec naszej podróży wzięliśmy udział w warsztatach robienia czekolady. Mimo że niektórzy uczniowe po raz pierwszy byli na dwudniowej wycieczce, wszyscy świetnie sobie poradzili i już czekają na kolejny wyjazd
Podróże z klasą - wycieczka do Warszawy
- 25
W dniach 22-24 października 2024r uczniowie z klas 7 i 8 wzięli udział w wycieczce szkolnej do Warszawy w ramach projektu „Podróże z klasą”. Pierwszego dnia po długiej podróży rozpoczęliśmy zwiedzanie od Cmentarza Wojskowego na Powązkach, w tym dniu zobaczyliśmy również Stadion Narodowy. W późnych godzinach wieczornych uczniowie udali się do hotelu na nocny odpoczynek. Kolejnego dnia grupa zwiedziła Zamek Królewski, podziwiając jego piękno i bogactwo. Podążając uliczkami Starówki uczniowie podziwiali architekturę miasta, która jednocześnie odsłoniła najważniejsze historie związane ze stolicą. Podsumowaniem intensywnego dnia było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Trzeciego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Nie zabrakło również spaceru w pięknej scenerii ogrodu w Łazienkach Warszawskich. Ostatnim punktem wycieczki przed powrotem do domu było zwiedzenie Muzeum Więzienia Pawiak. Pomimo intensywnego programu zwiedzania, entuzjazm i zadowolenie na twarzach dzieci pozostały do końca wycieczki.
Podróże z klasą - Wycieczka do Małopolski
- 7
W dniach 14.10 – 17.10.2024r. uczniowie klas IV-VI Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach wzięli udział w wycieczce edukacyjnej na Podhale i do stolicy małopolski.
Na zorganizowanie wycieczki pozyskane zostało dofinansowanie Ministerstwa Edukacji w ramach projektu „Podróże z klasą”. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy na temat tradycji i kultury naszego kraju.
Program wycieczki był bardzo bogaty. Po długiej podróży która trwała 7 godzin dotarliśmy do pierwszego punktu naszej wycieczki
Wadowice, miasto w którym urodził się i mieszkał Karol Wojtyła. Mieliśmy okazję zwiedzić muzeum Jana Pawła II które mieści się w domu w którym mieszkał. Spacer z wirtualnym przewodnikiem dostosowanym do naszych indywidualnych potrzeb był ekscytującym przeżyciem. Mogliśmy zobaczyć, dotknąć i przenieść się w czasie aby spotkać naszego papieża. Następnie udaliśmy się na rynek, wiadomo jak Wadowice to papieskie kremówki- uwierzcie nam na słowo pycha! Krótki spacer i ruszyliśmy na Podhale. Poronin to tam znajdował się nasz pensjonat, po przyjeździe czekała na nas obiadokolacja. Później czas był tylko dla nas, wspólne rozmowy nie miały końca.
Dzień 2 naszego wyjazdu to Zakopane – poranek przywitał nas opadami deszczu, jednak pełni nadziei zeszliśmy na śniadanie i o dziwo rozpogodziło się. Kierunek zimowa stolica Polski! Plan dnia był napięty, pierwszym punktem było wejście na Gubałówkę. Z racji warunków atmosferycznych momentami nie było to łatwe wyzwanie. Daliśmy radę, widoki wynagrodziły godzinną wędrówkę. Zejście ze szczytu to walka z grawitacją którą oczywiście wygraliśmy. Szczęśliwi spotkaliśmy się na ryneczku, na którym nastąpiło zakupowe szaleństwo. Później magiczny spacer po cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. Jak byliśmy w Zakopenem to oczywiście i nie mogło nas zabraknąć na Krupówkach, później Muzeum Tatrzańskie tutaj już byliśmy zmęczeni jednak wizja wizyty w domu do góry nogami dodawała nam uśmiechów. Przejazd pod skocznie narciarskie, ostatnie ujęcia Zakopanego, panoramy Tatr i wracamy do Poronina. Wieczorem wyjazd na termy – kto nie był ten niech żałuje! Super sprawa.
Dzień 3 naszej wycieczki to dawna stolica Polski, smoczy gród Kraków. Pierwszy przystanek to smocza jama i pomnik smoka wawelskiego, następnie udaliśmy się na wzgórze Wawelskie. Zamek Królewski na Wawelu zrobił na nas ogromne wrażenie, jest przepiękny. Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej. Ogromne emocje wywarł na nas widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, który jest bez wątpienia jednym z najważniejszych symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się, że jego dźwięk towarzyszy nam podczas najważniejszych wydarzeń, świąt kościelnych i narodowych. Następnie zeszliśmy do Krypt Królewskich oraz Krypty Pary Prezydenckiej. Szybkim krokiem opuściliśmy Wzgórze Wawelskie i udaliśmy się do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a później do Muzeum Narodowego Książąt Czartoryskich – ekspozycja którą mieliśmy okazję podziwiać oraz mnogość zebranych przez lata eksponatów i ich różnorodność zapierała dech w piersiach. Leonardo da Vinci i jego cudna Dama z gronostajem – polecamy! Nie ukrywamy było dużo chodzenia, a jeszcze przecież musieliśmy spenetrować Sukiennice i pokarmić gołębie na Rynku. Tak, gołębie jedni się ich boją my jednak byliśmy zauroczeni ich ilością i brakiem lęku przed ludźmi. Załapaliśmy się również na pokaz tańca break dance na Rynku. Zakupy pamiątek i pędzimy do autokaru który na nas już czekał, bardzo zmęczeni wróciliśmy do Poronina.
Ostatni dzień wycieczki, niestety czas szybko mija. Ekspresowa pobudka, pakowanie walizek i śniadanko. Spakowani, najedzeni ruszamy ku nowej przygodzie Wieliczko! Nadciągamy! Zostawiamy za plecami cudne górskie widoki i ruszmy do Kopalni Soli „Wieliczka”, przewodnik już tam na nas czekał. Na początek zejście 80m schodami w dół pod ziemię, cały czas w lewą stronę niczym nasi żużlowcy Falubazu 😊 Dalej było jeszcze ciekawiej, tak niektórzy z nas lizali ściany w kopalni. Dzięki wiedzy naszego przewodnika poznaliśmy dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli . Podziwialiśmy solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi, trudno było nam uwierzyć że dokonali tego wszystkiego ludzie. Polecamy wizytę w kopalni każdemu to jedyne 135m pod ziemią a do pokonania jest ponad 800 stopni. Pamiątkowe zakupy sól, magnesy i ruszamy w drogę powrotną.
Droga do domu była długa, po ponad 7 godzinach dotarliśmy wszyscy szczęśliwie pod budynek naszej szkoły.
Pyszne i zdrowe są sałatki owocowe
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak PYSZNE I ZDROWE są SAŁATKI OWOCOWE
7
Ślubowanie klasy I
- 3
14 października pierwszoklasiści z naszej szkoły złożyli Uroczyste Ślubowanie. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zadaniem uczniów m.in. było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy, wykonanie tańca. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Podczas ceremonii uczniowie w obecności zaproszonych gości złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Gratulujemy pierwszakom i życzymy im powodzenia.
Noc Bibliotek
Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Jest to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą. Nasza szkolna biblioteka przyłączyła się do obchodów X Nocy Bibliotek 2024, która w tym roku jest pod hasłem "Moc Bibliotek". Uczestnicy spotkania wzięli udział w grze terenowej oraz obejrzeli film: Mój brat ściga dinozaury.
1
Szkoła Promująca Zdrowie
Nasza szkoła realizuje już drugi rok zadania w ramach Szkoły Promujacej Zdrowie.
W tym roku szkolnym będziemy pracować nad następującym zadaniem:
AKTYWNY UDZIAŁ UCZNIÓW W PROCESIE EDUKACJI ZDROWOTNEJ, WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI I SPOŁECZNOŚCIĄ LOKALNĄ.
W najbliższym czasie każda klasa będzie przygotowywała gazetkę na korytarzu szkolnym, w ramach konkursu na "Najzdrowszą gazetkę". Do oceny zaprosimy Przewodniczącą Rady Rodziców, członków Samorządu Szkolnego i nauczycieli.
Na godzinach wychowawczych będziemy rozszerzać wiedzę o zdrowym stylu życia, zasadach zdrowego odżywiania oraz roli aktywności fizycznej.
Uczniowie będą mogli zaproponować swoje tematy.
W listopadzie klasy 7 i 8 spotkają się na warsztatach o szkodliwości palenia papierosów
i wpływie substancji psychoaktywnych na nasz organizm. Przeprowadzą je specjaliści ze Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.
Również nauczyciele i pracownicy szkoły będą uczestniczyli w szkoleniach, na które już dziś zapraszamy także wszystkich rodziców.
W grudniu uczniowie klas starszych będą mogli uczestniczyć w Konkursie Wiedzy o Chorobach Cywilizacyjnych i Drogach Zakażenia.
W kwietniu odbędzie się Tydzień Zdrowia. Codziennie będzie się coś działo. Spotkamy się na pokazach udzielania pierwszej pomocy, której każdy z nas będzie mógł się nauczyć. Będą zabawy i konkursy. Dla najmłodszych- "Ulubiony owoc lub warzywo"-konkurs plastyczny, dla starszych Quiz wiedzy o owocach i warzywach. Nie zabraknie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu;będą zabawy podwórkowe naszych rodziców. W klasowych warsztatach będziemy przygotowywać zdrowe kanapki, którymi poczęstujemy także naszych rodziców.
Już dziś poprawmy swoje złe nawyki żywieniowe, do szkoły należy przychodzić po pierwszym śniadaniu, zabierać drugie, złożone z owoców, zdrowych przekąsek, a w domu należy pamiętać o kolejnych posiłkach urozmaiconych w warzywa i owoce.
Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączania się we wszystkie działania, które w tym roku zaplanowano dla uczniów.
Bo warto dbać o swoje zdrowie!!! Mamy tylko jedno życie.
Zespoł Promocji Zdrowia
Zajęcia z akrobatyki
Średniowieczny koncert
- 1
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się pierwszy w tym roku koncert Lubuskie Biuro Koncertowe. Tym razem muzycy zabrali uczniów do odległych czasów księżniczek, rycerzy i giermków.
Wolontariat - warsztaty
Bardzo dziękujemy za tak miło spędzony czas! Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej.
Światowy Dzień Uśmiechu
- 20
W miniony piątek, 4 października, nasza szkoła rozjaśniła się od wszechobecnego zółtego koloru oraz mnóstwa uśmiechów ponieważ obchodziliśmy Swiatowy Dzień Uśmiechu
"Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje"
Światowy Dzień Uśmiechu jest obchodzony od 1999 r. w każdy pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball - twórca znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buźki
Badania dowodzą, że śmiech ma pozytywny wpływ na cały nasz organizm: zarówno na ciało, jak i na umysł. Poprawia odporność, co jest szczególnie istotne teraz, w jesienno-zimowym okresie infekcyjnym, a także wspomaga pracę wszystkich organów wewnętrznych. Wpływa pozytywnie na rozładowanie stresu i podniesienie nastroju. Kiedy jesteśmy radośni, na jesienną chandrę nie ma miejsca! A zatem - uśmiechnij się!!!
Szkolne Koło Caritas w działaniu
Dziś Szkolne Koło Caritas w działaniu, - na pomoc chorej koleżance, odbyła się Loteria Fantowa.
DZIĘKUJEMY ofiarodawcom i wszystkim,którzy się włączyli.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Z okazji Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy IV przygotowali inscenizację bajki o Czerwonym Kapturku. Przedstawienie zobaczyli uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki.
21
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
- 15
Dnia 26.09 odbył się w Naszej szkole Dzień Języków Obcych jest to dzień, którego celem jest promowanie nauki języków obcych. Uczniowie mieli możliwość poznania różnorodności językowej poprzez udział w quizach, zagadkach, śpiewaniu piosenek (z najmłodszymi ☺️)oraz tworzeniu flag swojego ulubionego państwa.
NARODOWE CZYTANIE
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji: Narodowe Czytanie. Tym razem czytaliśmy dramat Juliusza Słowackiego: Kordian. W akcji uczestniczyli uczniowie z klas VII- VIII.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie